2023. január 18., szerda

Letisztult esküvői ruha

 Esküvői ruha 





Sokan keresitek ezt a letisztult fazonú ruhát.
Számos fajta csipkével elkészíthető.
Talán láttátok is a storyban pár hete, hogy okozott némi fejtörést ez az ezüst csillogós lurex szállal és törtfehér virágokkal díszített csipke (hideg+meleg szín együtt, nem könnyű megtalálni milyen árnyalat legyen az alap, hogy maradjon az egyensúly).
Végül egy testszínű alapra tettem (ez ugyan az aranyszínű Rozin elüt, de normál emberi világosabb típusú bőrön nem), és kapott egy vékony sűrű mintás tejfehér csipke alapot is. Egy ilyen "egyszerűbb" fazonhoz is mindig tudunk tervezőként hozzátenni valamit, ami ránk/stílusunkra jellemző.
A szoknya klasszikus derékra szabott félkörlokni (sokan ezt hívják "A-vonalú" szoknyának).
"M" méret, hossza miatt nagyon magas méretre is jó.
200 ezer forinttól készül, más csipkével és más árnyalatban is.
Kölcsönzési ára 150 ezer forint-amely nem csak 1-2 napra szól, tehát ha a másik héten van a fotózás, arra is nálad maradhat.
Próbálható Budapest központjában a showroomban, de előzetes időpont egyeztetés szükséges!
Írj üzenetet további infókért:
hecike<kukac>gmail.com
Legyen csodás napotok!





2022. október 24., hétfő

 Ma ez a szépséges Bogis fotó jön, mert ez is egy évekkel ezelőtti, ami talán sosem került ki ide korábban.




2022. május 29., vasárnap

bemutató

 Fogok még hozni pár fotót....egyelőre az első backstage fotót mutatnám meg erről a borzalmasnak induló, ám annál vidámabban végződő napról.


A nap közben zajló eseményeket szerettem volna megörökíteni, de annyian voltunk tervezők, hogy az információk kb soha nem jutottak el időben hozzánk, és volt ott olyan tanár (minket nem tanított-hála a jó égnek), aki a minimális tiszteletet nem adta meg senkinek, mindenkivel úgy beszélt, mint egy utolsó állattal (bár én egy állattal sem gondolom, hogy így kellene..).

Csalódottságomat, amit az utóbbi pár hétben érzek a sulival kapcsolatban, ez a nap olyan szinten tudta enyhíteni, hogy legalább tudatosult bennem, pár fantasztikus embert megismerhettem.

Az eseményen két csoporttársam volt a modellem: Szabó Zsófia és Roob Viktória. Ők mutatták be az én 2-2 ruhámat is és az egymás 1-1 ruháját is.
A csajok fantasztikusan helyt álltak, nagyon elégedett voltam velük, ügyesebbek voltak, mint sok profi modell, akivel eddig dolgoztam. 
A napon Pintér Vivi barátnőm jött segíteni nekünk. 
A hajakat jelezték előre a szervezők, hogy nem biztos, hogy lesz, aki elkészítse, de mi 3-ra tudtunk menni munka miatt, így fel voltunk készülve arra is, hogy sminkelnünk és fotóznunk is kell majd magunknak. Így is lett, hát Vivi próbált a backstage-ben képeket, videókat készíteni, és ezeket próbáljuk majd némi utómunkával feljavítani.

Ezen a fotón nem dolgoztunk, hiszen egy backstage fotó, és nekem a nap kedvence lett.
A ruháktól egyébként annyit, hogy fejfűző és ujjak is tartoztak volna hozzájuk, de az utóbbi hetek depije és káosza ezt felülírta, nem mondom, hogy nem fogom folytatni.

Addig is szép napot annak, aki ezt elolvasta



2022. május 22., vasárnap

Rám-szakadék

Ma végre sikerült eljutnunk a Rám-szakadékhoz (egyszer már elindultunk, de egy másik túra lett a vége, aztán a következő tervezett időpontra lebetegedtem).
Kár lett volna kihagyni, fantasztikus volt.


A múltkori "balul elsült"-igazából akkor sem volt probléma, csak spontánra vettük a figurát, több útba eső szakaszt is bevettünk a programba, és így pont az eredeti tervet kellett idő hiányában lőni végül-így  most terveztünk, korán keltünk, busz volt kinézve pontos menetrenddel, stb.

A Dömösi hajóállomáson szálltunk le a 880-as buszról (ez olyan kb 1,5h-t jött Újpest-Városkaputól-jó tudni, hogy a bácsi a végállomásokon nem ad jegyet, automatából kell venni, ahol van.)






Ez ismét az a nap volt, amin az összes fűszálnál megálltam fotózni, mert ha az alföldi mocsárvidéki gyerek egy tócsát vagy egy dombot lát az már megfelelő fotóalany






A túra elejéről a "büdös-lyuk", amiről megtudtuk, hogy odabent számos ritka denevérfaj él, melyeket folyamatosan tanulmányoznak, korábban bánya része volt és az elülső szakaszán víz áll benne.
(Tudományosan megállapítottuk, hogy a szagát ez okozza, azonban bűnügyi sorozatrajongó fantáziám rögtön elszabadult.....szóval csak tisztes távolból figyeltem a mélyedést és szőttem magamban a storykat milyen vizihulla ázik odalent vagy mocsáriszörny rántja be a túl közel merészkedő turistákat... ....:D ,,)




Ma igen nagy tömeg volt, de mivel egy irányba lehetett csak haladni, ez nem annyira zavaró.
Azt ma megtanultam, hogy mikor gimis korú csoport megy előtted és frissen üdén nevetgélve vágnak neki a durva emelkedő után is az újabbnak, az ad némi motivációt, hogy a te beled sem lóg, simán mászol tovább-igazából nem vagy még te olyan öreg. :D




































 A képek nem ma a legsikerültebbek, nekem viszont sikerült eléggé elfáradnom, így a holnapi kemény nap (és hét) előtt most elköszönök,  
Jó éjt mindenkinek 

2022. május 17., kedd

Constanze

 Egy pályázati anyagra készítem elő a Bastille kollekció egy részét, ahol az a kérdés, mitől különlegesek a terveim?


Szerintem a képek magukért beszélnek, hiszen ilyen terveket még nem láttunk a fast fashion üzletek polcain...sőt, kifutós darabok között sem.
Volt bőven inspirációm, hiszen a hálók és áttört motívumok jó ideje rabul ejtettek, de azt hiszem akkor is sikerült alaposan elrugaszkodnom az engem inspiráló képi elemektől.


Ezt a ruhát pár éve egy színházi darabhoz töltöttem le...talán ez volt a kiinduló pont?
Paco Rabanne darab 1967-ből, imádom.
Nem tudom, mindenesetre íme a Bastille kollekció egy újabb darabja.
Jöjjön Constance, a törtfehér midi armani szatén alappal.










2022. május 6., péntek

Tüllöcske kiállítva

 Mennyire szeretjük a tüllt?

🥰😍
Szerintem ennek a csajnak jól áll a menő Hecendorfer bézstevekaramell(?) színű tüllszoknya (az atomszexi Hecendorfer bodyval együtt). 😁
Te milyen színben szeretnéd felpróbálni?
🧁