2011. december 4., vasárnap


Kicsit lemaradt a november 28, pedig egy szent nap!megszületett Galliano , az IsTEN=)


egyszer szeretnék eljutni erre szintre=)





ma, december 4-én Kandinszkij-tőle ezeket szeretem én pl.

2011. december 2., péntek

december3






december 3-án született Pierre-Auguste Renoir

ő volt az én első kedvenc festőm, ezért több kép is lesz tőle a bejegyzésben!
Amikor még nem tudtam olvasni az életrajzi regénye tele volt képekkel-nagyjából ez volt az egyetlen festményeket tartalmazó könyvünk akkoriban, emiatt másztam fel mindig a szekrényre=)

szerintem ezeken a festményeken látszik mennyire törékeny, érzékeny ember lehetett(mindig beugranak a jellemrajzok, amelyik regényben megemliitik az ő nevét is!--és úgy tűnik nem tévedekhetek nagyot, mert valóban olyannak iirják le, amilyennek ezek alapján a finom kis ecsetvonások&szinvilág, és meghitt témák alapján következtetni lehet!)

tetszik ahogyan az anyagokat ábrázolja




a ruhák....


a boritón lévőt nagyon szerettem,mikor még egyáltalán nem tanultam rajzolni akkor ezt le is másoltam=)

az erotika, dél varázsával is először az ő képein találkoztam


nem a mindenki által ismert/közkedvelt/tanitott képei a kedvenceim de ezek is gyönyörűek:
ezzel az Amelie csodálatos életében is találkozhatunk=)

és mert napenergiával működünk
a most következő az egyetlen, ami nem szerepel a könyvben is, de nagyon szeretem az épületeket ábrázoló grafikákat és festményeket!Renoir-tól viszont nem sok ilyet lehet találni, aminek a főszereplője/''középpontja'' ne egy ember lenne, ez viszont szép festmény a Szent Márk téren templomról

2011. november 26., szombat

mai kedvenc

mára csak egy kép..irnék én de fölösleges is és úgyis megbánnám






2011. november 23., szerda

skorpiók hava

Most Tina születésnapjával nyilvánvalóvá vált- mától átléptünk a nyilas csillagjegybe, úgy gondoltam csinálok egy bejegyzést a nagy kedvenc művészekről, mert igen sok kedvenc festőm, költőm, stb. született a skorpió havában!


November 22-én, a jegy utolsó napján született VilLe Valo-a HIM frontembere és Ady Endre, 2 nagy kedvencem!

HImtől egyik legkedvesebb számom:
Heartache Every Moment
és:
The sacrament

és Ady Endrétől egyik legkedvencebb versem--a gimiben az volt a feladat, válasszunk ki egy Adyt, ami az ''enyém''--ebben az volt a rossz h. ugyan nagyon hamar megtanultam, de nagyon elbőgtem magam közben, ezáltal nem nagyon derült ki, hogy valóban tudom=)

Van olyan perc, mikor szivünkben
Az élet lángja fellobog,
Van olyan perc, mikor azt hisszük,
Hogy lehetünk még boldogok.
Szép asszonyarcok hosszu sorban
Reánk ragyognak, intenek,
Velünk vannak a csókban, borban
Ámor és Bacchus istenek.

De oly muló a mámor üdve,
Elszáll az ámitó remény,
Nem ígér édes boldogságot,
Miként a mámor éjjelén.
S míg ránk tolul a végzet átka,
A mely lelkünkre visszajár -
Szívünk olyan, olyan üres lesz,
Mint a mámort adó pohár.

Van olyan perc....



Haladjunk visszafelé, november 21-én született egyik kedvenc festőm: René Magritte

(remélhetőleg a ''Ceci n'est pas une pipe''ciiműt mindenki ismeri!)

az én kedvenceim tőle:



Vuillard november 11

bár Denis-vel keverem,és tőle nincs konkrét kedvenc kép, de a Nabis jó-rengeteg sárgát használ és szeretem ahogy a nőket ábrázolja!

vele egy napon november 11-én még Dosztojevszkij!


az életrajzi regény beugrott(David VVeiss:Meztelenül jöttem)sejtettem, hogy ő is ide fog kerülni!!Rodin







Canova november 1 -Amor és Psyche

a róla tartott előadásom kapcsán olvastam,. hogy mennyire ridegnek tartják a szobrait!--szerintem semmi köze a ridegséghez!


Picasso oktober 25

a Kék korszak minden darabja gyönyörű, de nekem erről van repro a szobám ajtaján=):



A rózsasziinből is egyet:




2011. november 20., vasárnap

ezt néztem meg, és mindenkinek nagyon ajánlom:

Pillangó cirkusz
2régi rajz, még tanulás előttről, mind2ben sok a hiba, de azért én szeretem:


2011. november 19., szombat




ez egy Schiele má
solatom


ez meg egy művtelepi folyópartifás tanulmány--hát tanulmányként bukta, de a TDK-ra bekerült