Sziasztok!
Úgy döntöttem, indítok egy pár bejegyzéses sorozatot kifejezetten menyasszonyoknak, akik nem tudják eldönteni, hogy álmaik ruháját béreljék, vagy inkább készíttessék-e.
Az ilyen jellegű szakmai csoportokban is gyakran ismétlődő kérdések,vagy az általam kapott hasonló levelek vezérelnek eme elhatározásomban, hátha sikerül eligazítani az érdeklődőket.
Első bejegyzésként azt a témát választottam,hogy kinek érdemes készíttetni, vagy mennyivel előtte érdemes elkezdeni? Illetve akik kicsit megcsúsztak a ruhával időben, azokhoz is szólok, hiszen mi gyors határidővel is vállalunk S.O.S. esküvői ruha készítést, tervezést.
Sok olyan menyasszonnyal találkoztam már, aki hónapokkal (sőt, akár évekkel) a nagy nap előtt elkezdi keresni álmai ruháját, és találkoztam már olyan arákkal is, akik a kitűzött dátum előtt 1-2 hónappal még nem rendelkeznek ruhával vagy ruhafoglalással.
Lássuk csak utóbbiak lehetséges okait:
-vannak olyanok, akik nem találták meg sehol azt a fazont, amit kerestek, mert esetleg több fazon ötvözete lenne álmaik ruhája.
-van olyan menyasszony is, aki annyira divatos fazont szeretne, amit még nem tartanak Magyarországon egyetlen szalonban sem.
-van akinek a méretei nem stimmeltek és nem lenne szép/biztonságos az átalakítás, vagy bizonyos ruháknál a szalon semmiféle átalakítást nem is enged.
-esetleg túl drága a kinézett álomruha és egy alacsonyabb árkategóriás, de még jó minőségű anyaggal is gyönyörű végeredmény készülhetne.
-esetleg valaki óckodik a szalonban már használt daraboktól.
-vagy egy új jövevény miatt gyorsan kell esküvőt tartani- bár ebben az esetben 2-3 hét is óriási méretkülönbségekkel járhat, főleg azok a babát váró menyasszonyok vannak bajban, akik már "félidőnél" járnak vagy utána, hiszen itt már gyakran napi szinten is változnak a méretek.természetesen mindig vannak kivételek :)
-és vannak a random házasodók, akik nem izgulják túl, és van, hogy 3 héttel előtte még nem is tudja milyen színű vagy fazonú legyen majd a ruhája. :)
Ezekben az esetekben szoktuk ajánlani a ruhák varratását, készíttetését.
- Fontos, hogy olyan embert válassz, akinek van szabás terén is tapasztalata, vagy szabásszal dolgozik együtt.
(Utóbbi jelentősen emeli majd a ruhád árát, és elkészítési idejét, mert míg egy szakember, ha ért több dologhoz, nem fogja teljesen különbontani a szolgáltatás folyamatainak árait és helyszíneit, aki viszont csapattal dolgozik, minden szakember munkáját külön-külön kell megfizetni és időt szánni rá.)
- A másik rendkívül fontos dolog, ha egyedit szeretnél, vagy készíttetni, érdemesebb tervezőt választanod.
A mai magyar tervezők jó része semmivel nem drágább egy varrónőnél, viszont a kivitelezés minden részletét végigcsinálja veled a tervezés és anyagbeszerzéstől a szabáson, varráson keresztül az átadásig, -sőt! meg tudja mondani melyik fazont hogyan lehet a te alkati adottságaidhoz igazítani, és minden kreatív megoldásra nyitott lesz, bármely pinterestes képeket is viszed neki inspirációnak, a késztermék pedig valóban egy 21.században is divatosnak számító darab lesz. :)
Én azt szoktam javasolni, az átadás dátuma előtt 2-4 hónappal érdemes elkezdeni.
Vannak itt is kirívó esetek, ha valaki egy telekövezett ruhát szeretne, vagy az anyagot külföldről kell hozatni, esetleg előtte különleges eljáráson megy keresztül (plisszírozás, nyomtatás), vagy vidéken él és csak havonta egyszer tud próbálni jönni, stb stb.
A mi rekordunk 2,5 hét, de senkit nem bíztatnék arra, hogy hagyja ilyen későnre a készítettést, mert ha több leadási határidő, betegség, nyaralás vagy hosszabb technikai igényű ruha a terved, az nem biztos, hogy ebbe belefér, (pl. a már imént említett hosszabb idejű eljárásokon túl egy festett vagy monumentális kísérleti ruha, díszítőcsipkés, vagy valódi technikás fűző elkészítésére sem elegendő ennyi idő,) illetve lesz aki nem keresi a kihívásokat és semmi pénzért nem fogja elvállalni neked ennyivel előtte.
Folytassam? :)
amiről biztosan szeretnék még beszélni:
-Melyik fazonú ruhát érdemesebb varratni?
-Érinteni szeretném azt a témát is, hogy mely ruha jöhet ki alacsonyabb vagy hasonló áron a bérlési díjhoz képest, és melyek lesznek csak magasabb áron kivitelezhetőek, ha nem szeretnénk, hogy a látvány/minőség rovására menjen.
-Alkatra, színre adott tippeket és tanácsokat is összeszedek majd.
-Mit érdemes egy készítőnek elküldeni az árajánlat kérő levelünkben?-Esetleg hogyan válasszuk ki a megfelelő szakembert?
-A legnagyobb tévhitek, amiket az esküvői ruhákkal kapcsolatban érdemes tudni!
-Hogy néz ki (nálam) egy ruha készíttetése A-tól -Z-ig?
Akit érdekel tartson velem legközelebb is,
vagy bátran egyeztessen személyes időpontot itt:
Árajánlat, időpont egyeztetés
Próbahelyszínünk