2026. június 21., vasárnap

🩵🙍🏽‍♀️

Egy szép kis felhőkék ruha esküvőre, egyéb nyári alkalmakra.😍 Készült felvállas és ujjas verzióban is. Te milyen színben viselnéd? 

Mivel tegnap sikeresen lezárult a főiskolán a félévem, így újra tudok felvenni rendelést is.




A ruha valós, a modell AI, és erről van egy egész vicces storym. Ha a második képet megnézed, láthatod, hogy eléggé hasonlít rám. Beillesztettem egy fotót, amin magamon lefotóztam a ruhát, első körben azt kértem tőle, hogy adja rá egy barna modellre, itt csak bebarnította a bőrömet. Kértem, hogy javítsa, barna legyen a modell haja. Szóval picit módosította, de még mindig szinte az én arcomat használta, apró módosításokkal....😅😂 Nem mindig megy ez neki, de a testemen és a ruhán nem módosított.🩵

#fashion #divat #babybluedress #babyblue #divatamagyar

2026. június 18., csütörtök

D&G

Bár tervezek, készítek hasonló ruhákat, de ez most egy Dolce&Gabbana csoportban volt (a táska miatt).

Mondjuk nem szeretem, ha a táska és a cipő színe nem stimmel. Egy nő, akinek van 30 pár cipője és ugyanennyi táskája, az legyen annyira igényes, hogy azonos színt választ. (Nem tudom a férfiakat miért mentem fel ez alól, valószínűleg nem láttam még férfiakat ennyi pár cipővel és táskával.) 

Attól, hogy most azt mondja valamelyik jöttment stylist, hogy nem kell ehhez ragaszkodni, a jól öltözöttség alapja évtizedek óta ez, és ez marad is és PONT! (! :D)

Az ő véleményük a divattörténet szempontjából mákszemnyi, nem befolyásolja, csak egy olyan vadhajtás lesz, mint a csótányrobbantó buffalok a '90-es évek végén.

Egy divattervezőnek is lehetnek elvei, sőt, kellenek! Ragaszkodik tradíciókhoz, a tervezés is egy olyan stabil, mély origót (értékrendet) feltételez, mint egy fa a gyökerével. Az ágakhoz, aztán az újabb kicsi ágacskákhoz virágzáshoz, levelekhez, rügyekhez kell a stabil alap. A tudás, a tehetség, az értékrend.


Gyerekként, sőt, még később is élt bennem a remény, hogy egy divattervező minden nap így öltözködhet. (..de az a tervező valószínűleg nem távolsági busszal ingázik és van egy társa, aki "földeli"- mondjuk az első csak kifogás, ha felszínes nyüzsgésre vágynék már rég visszaköltöztem volna fővárosba). 

Bármennyire szép ideál azt hinni, hogy mi mindentől függetlenül jól lehetünk és az önmegvalósítás és a boldogság bármitől és bárkitől független, aki ezt állítja, az az emberi biológiai alaptermészetét kifelejti a képletből.



2026. június 16., kedd

🖤🌞

 Nemrég mutattam nektek egy piros dögös miniruhat, most elhoztam a fekete verziót is.

Egyébként sötétkékben van még.

Egy ilyen kis fekete mindenkinek kell.😜💃🏻

Xs méret van belőle most készleten.




#littleblackdress

#fashionstyle #fashion #divatamagyar #divat

A ruha létezik, a modellt és az olasz kisvárost az Ai-tól kértem.

2026. június 14., vasárnap

❤️🖤

Egyik kedvenc ruhám.❤️🖤

Ha valami igazán különlegesre vágynál.😍

Egyedi tervezésű rövid #nakeddress. #fashionstyle #fashion #divatamagyar #divat





A ruha természetesen létező termék, a modellt és a hozzá illő impozáns környezetet kértük AI barátunktól.

2026. június 11., csütörtök

🩷🖤🌞

 Legyen már egy kis nyaralós is, hiszen nagyon aktuális.

Pirosban, rózsaszínben,  feketében és királykékben készül épp ez a szoknya.

Az első 3 viszkózjersey a kék pamutjersey (vastagabb, kevésbé rugalmas).

A top egyelőre ebben az egy méretben (xxs) és színben elérhető.

A tisztázásuk van hátra, ha próbálnád, írj nyugodtan, és előreveszem, egyébként csak június 23 lesz beszállítva az üzletbe mindegyik.





Mindegyikből van elegendő anyag, így ha nem a szokásos xs-M méretben szeretnéd nagyjából 165cm-re, írj nyugodtan üzenetet.


A ruhák készleten lévő valós termékek, az AI segítségével a modellt és a környezetet kértük hozzá.

2026. június 10., szerda

🩷🖐🏻

 Ki szereti a rózsaszínt?🩷🖐🏻

Ma egy olyan ruhát mutatok, ami a szín szerelmeseinek menyecskeruhaként is jól funkcionálhat, de ha vendégként viseled is a tökéletesen jól öltözött kategóriába tartozik.

Én nagyon szeretem, ráadásul a modern merevítéseket is megkapta.

Fűzős, elég jól állítható, de egész nagy méretig jó lehet.





 #fashion #menyecske #menyecskeruha #divatamagyar #divattervező 

A modellt és a környezetet ai generálta, de a ruhát én adtam.

2026. június 9., kedd

Elegáns ruha esküvőre vendégként

 Most egy olyan ruhát mutatok nektek, amit egy esküvőn vendégként tudsz viselni.

Nekem ez a fazon nagyon tetszik.😍🫣 Nem csak elegáns, ha irodai környezetben dolgozol, 

vagy ha színházba, egyéb magasabb színvonalú helyekre is jársz szórakozni, kikapcsolódni, oda is jól kihasználható.

Az anyaga a "cseles" bengalin. Matt, elegáns, de picit rugalmas, közepes súlyú és vastagságú - az olyan jól kihasználható ruhákhoz, mint ez is, ilyen tulajdonságú kelméket kell alkalmazni.



#dress #elegáns

#esküvő #weddingoutfits❤️ #divat 

A ruha valós készleten lévő darab, a modellt kértük bele AI-tól.

2026. június 8., hétfő

🤍

 Polgári esküvőre letisztult kis ruhákat is szoktam készíteni.

Ez a darab a vastagabb scubából van és a pántja gyöngyös, hogy egy kicsit feldobja.

Gyönyörű királykékben is van és egy babakék csipke, ha esetleg menyecskeruhának, vagy egyszerűen vendégruhának szeretnéd.





Áruk 32.000 HUF és xs-m méretre lehet jó ( a kékek elég rövidek, inkább alacsonyabbaknak lehet jó, hamarosan azokról is mutatok fotót!)

#fashionstyle #weddingstyle #bridal #littlewhitedress #polgáriesküvő 

A ruha valós, a modellt az ai generálta bele.

2026. június 7., vasárnap

B&W

 Szerintem csajos, mégis elég elegáns is egyben.




Ilyenek ezek a hecendorfer ruhák.

A @hecendorferandfriends üzletben tudod megvásárolni.

#fashion #littleblackskirt #divat #divatamagyar #weddingoutfit


Ismét a modellt kértem hozzá az ai-tól.

2026. június 6., szombat

Piros mini

 

Vigyázat! 

Nyugalom megzavarására alkalmas outfit következik. 😅😍

Piros mini a nyári utazáshoz? 💖

Az anyaga a közepesen vékony scuba, amiről azt érdemes tudni, hogy nem adja ki azt, amit nem szeretnél, hogy kiadjon. Érteed? 😜 

Rajtam ne múljon, hogy életed estéjét élhesd át.😘


(A ruha eredeti, kész termék, a modellt kértük bele az ai segítségével.)

2026. június 5., péntek

 

Lila tűpettyes necc anyagból készült ruhácska 

2026. június 4., csütörtök

Fekete 🖤

 A pályám elején szinte csak "nem fehér" menyasszonyi ruhákat kértek tőlem. A sok haute couture jellegű darab miatt tudták a menyasszonyok, hogy nyitottan, kreatívan állok bármilyen elképzeléshez.

Melinán fotóztuk ezt a jacquard fűzős fekete uszalyos esküvői ruhát. 



2026. június 2., kedd

 Csodálatos Alexáék 



2026. június 1., hétfő

 Hol van az a kis ház, hol kevesen járnak?

És ahol szeretnek, és csak reám várnak,
És csak reám várnak.
 
Merrefelé menjek? Balra-e vagy jobbra?
Fönn csillagok vannak, fölnézek azokra,
Fénylő csillagokra.
 
Merre nincs csillagfény - arra fogok menni,
Ott fognak igazán engemet szeretni,
Igazán szeretni.

2026. május 29., péntek

🫥

 

Sem utódja, sem boldog őse,

Sem rokona, sem ismerőse
Nem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek.
 
Vagyok, mint minden ember: fenség,
Észak-fok, titok, idegenség,
Lidérces, messze fény,
Lidérces, messze fény.
 
De, jaj, nem tudok így maradni,
Szeretném magam megmutatni,
Hogy látva lássanak,
Hogy látva lássanak.
 
Ezért minden: önkínzás, ének:
Szeretném, hogyha szeretnének
S lennék valakié,
Lennék valakié.

2026. május 26., kedd

 fázisfotó




2026. május 24., vasárnap

DéBá 🧔🏽

Minap a részeges DéBá leüvöltötte a hajam, hogy miért nem köszönök vissza, pedig megtettem, csak nem hallotta.

(Nem mintha különösebben érdekelne a véleménye, de nem szeretek senkiben olyan érzést kelteni, mintha kevesebbre tartanám vagy lenézném.)

..

elgondolkodtatott 🤔

..

Egy félig süket ember nem méri fel jól a hangerőt, amúgy is egész másképp működik. Én például hajlamos vagyok azt gondolni, hogy ordít rólam, hogy az vagyok, máskor meg azt, hogy minden rendben.

Készülék nélkül az erőltetés (is) gyakran gyulladást okoz és ez még ront a helyzeten.

Részben szájról olvasok, a mondatok felét pedig a szövegkörnyezetből rakom össze, és a gesztusok segítenek. (Mondjuk az egész vicces, mikor valaki nem azt mondja, amit valójában gondol :D , de 10-ből 9 ember nem vesz észre semmit, pedig szeretek beszélgetni.)

Van, amit jobban hallok, van, amit kevésbé, az emberi beszédhangot viszont sajnos nagyon rosszul.

Két dologban korlátoz: a nyelvtanulás és az ismerkedés.

Gondolom egyébként is vannak emberek, akik írásban bátrabbak, mint élőben, valószínűleg én emiatt tartozom közéjük, ezért kap olyan fontos szerepet az online kommunikáció. (Na sajnos nem a marketing.😅)


Nekem az írás a híd, amíg nem tudom biztosan, hogyan viszonyul hozzám valaki.

(Mondjuk ha izgulok néha lefagy a rendszer...😵‍💫😂)


Most ez sajnos rosszul sült el, de biztosan vannak olyan emberek, akik hozzám hasonlóan működnek, vagy remélem😵‍💫 vagy megértik ezt.

2026. május 12., kedd

Jacquard (részlet)

 Hamarosan elkészül :)


Jacquard szövetből készült, halcsontozott, rokokó ihletésű ruha - mint a Bridgerton Saroltája és udvarhölgyei, vagy hasonló jelmezek vannak még a DiCaprio-féle Vasálarcosban, (ami hivatalosan barokk, a ruhákban viszont elég sok a franciás, rokokó elem) a még korábbi Veszedelmes viszonyok és Marie Antoinette viszont tisztán hozza .

2026. május 11., hétfő

Viva la corsets

 Így néznek ki a fűzők, miután összevarrtuk az összes elemet, és a halcsontok bekerültek.

Ezek bengalin nevű anyagból készültek (olyan, mintha rugalmas farmer anyag lenne). Ez egy matt, közepesen sztreccs textil, ami jellege miatt hétköznapibb és alkalmibb használatra egyaránt alkalmas, a szett további elemei határozzák majd meg - ezáltal nagyon jól kihasználható darabokat lehet belőle készíteni.






2026. április 11., szombat

👰🏼‍♀️

Csillogós királylányos ruha 🤍✨

Egy nagyon kedves menyasszony nagy napjára készült.


Biztosan lesz még olyan kép, ahol látszik, mennyire csillogott.

A menyasszony olyan volt, mint egy igazi baba (egyébként is nagyon megszerettem, egy igazi tiszta lélek).


Itt még nincs készen, nem is volt jó a Rozikára, de a csillogás valamennyire látszik. ✨🤍👰🏼‍♀️



2026. február 20., péntek

Masnis ruha

Mivel csak a Rozin (kirakati baba) volt lefotózva az egyik új megrendelésem,  így kértem a chat gpt-t tegye rá egy csajra.
Íme: 


Megvettem a textilt a kék és a rózsaszín verzióhoz is, ezek készletről megvásárolható darabok lesznek.

Csináltattam ezekről is egy-egy látványtervet, hogy fognak kinézni, ha elkészültek.

Mindkettő egy picit világosabb árnyalat, de nem zavaró. 

A monumentális esküvői ruha leadása után elkészülnek. Számomra így egy kicsit kapóra jött, hogy még nincsen jó idő.